Tim iz Humske kvalifikovao se u finale 1. kvalifikacione grupe pobedom nad AEK-om 26:25. Prvih 9 minuta meča, crno-beli su odigrali kao u transu, poveli 5:0, a golman Milić je briljirao na golu. Veliko iznenađenje napravio je trener Brković , kada je u startnoj postavi na poziciji pivotmena stavio mladog Mijaila Marsenića. Pad u igri sledio je, kako to obično biva, nakon nesrećno odbijene lopte Bakaukasu. U 16. minutu Grci dolaze do 6:6. Mešter ponovo podiže ekipu i u 24. minutu prednost iznosi 14:9.  Drugi deo meča doneo je izjednačenu igru, da bi u 46. minutu crno-beli dolšli na +4 (22:18). No ni ta prednost nije iskorišćena na najbolji način, tako da se u poslednjig 10 minuta igralo vrlo gol za gol. Poslednji minut bio je veoma uzbudljiv jer su crno-beli imali +2 (26:24) i dva igrača manje. 8 sekundi pre kraja Ilić potpuno nepotrebno šutira sa pozicije desnog  krila, ali Dimitrijević preseca Grčki pas i slavlje je moglo da počne. Ovom pobedom crno-beli su se sigurno kvalifikovali u 3. rundu EHF Kupa. Finalna utakmica će se igrati u 18:00 časova, protivnik će biti Porto, našeg trenera Ljubomira Obradovića. TV Arena će direktno prenositi i taj duel, kao i sportski sajt www.laola1.tv.