Semafor je pokazivao 59:48 kada je lopta došla u Maksićeve ruke, on započinje dribling, lopta čudno odskače, a svi gledaoci na tribinama misle da odlazi u aut, no veliki majstor uspeva da prevari protivničkog igrača hvata loptu i priliku koja mu se ukazuje ne propušta postiže 30 gol koji donosi prva dva ovosezonska boda. Crno -beli su slavili na veoma teškom gostovanju u Kaću 29:30 (14:15). U prvih 18/19 minuta domaći su imali prednost od +5 (10:5 i 11:6), a ne rešiva enigma je bio Jošić, kome su se povremeno pridruživali Lalić, Kankaraš i Travar. U tim teškim momentima odgovornost preuzima Sava Mešter koji do kraja poluvremena skoro sam dovodi tim iz Humske do +1 . Drugi deo se igrao gol za gol do 44′ minuta kada gosti imaju + 3 (22:25) i kontranapad Ilića koji promašuje prazan gol, što Jugoviću i publici vraća veru da mogu do boda i pobede. Poslednjih 10 minuta je bilo veoma uzbudljivo uglvavnom sa prednosti crno-belih koju su domaći sustizali. U 58:48 Kostadinović šutira, a domaći golman brani i u poslednji minut se ulazi nerešeno i igračkom prednosti Jugovića 5:4. 40 sekundi su se znalački gosti branili, a onda je došla već opisana bravura Maksića.