U 3. kolu Velux Lige šampiona francuski Monpelje je, kao domaćin, savladao crno-bele 36:27 (22:14). Domaći tim, sastavljen od istinskih rukometnih zvezda, je samo potvrdio visok nivo forme koju su osetili svi dosadašnji protivnici.

U 3. kolu Velux Lige šampiona, francuski Monpelje je, kao domaćin savladao crno-bele 36:27 (22:14). Domaći tim, sastavljen od istinskir rukometnih zvezda, je samo potvrdio visok nivo forme koju su osetili svi dosadašnji protivnici. Naime Monpelje je najpre slavio u francuskom Super Kupu, u prvenstvu je zabeležio svih 5 pobeda, a u Ligi šampiona je slavio na sve 3 utakmice (u prethodnom kolu je savladao Kil u Kilu). Od prvog momenta utakmice Monpelje je nametnuo svoj ritam i tako došao do visokih 7:1 (6′) što je bio dovoljan znak da trener Brković zatraži tajm-aut. U narednom periodu tim iz Beograda se stabilizuje i dolazi do 8:4 (10′). Do 25′ razlika se kretala od 4-6 golova, a Brković veoma hrabro u igru uvodi Potića, Radivojevića, Marsenića, Babića i Vanju Ilića. Poslednji minuti prvog dela donose sliku sa prethodnih duela, pad koji nije promakao da kazni ni Monpelje, pa se poluvreme završava sa 22:14. Nastavak donosi i kvalitetniju igru Beograđana, koji na momente koriste slabosti domaćih, pa je rezultat tog dela igre bio u egalu, za konačnih 36:27. Nakon dva spojena gostovanja ekipa se u Beograd vraća u ponedeljak oko 14h. U četvrtak ih očekuje odložena utakmica protiv Dinama, a u nedelju još jedan veliki meč u Ligi šampiona u Vršcu protiv PIk Segeda.