U četvrtom kolu Velux Lige šampiona Pik Seged je kao gost savladao crno-bele 23:29 (13:16). Domaći su gajili nade da mogu doći do prve pobede u najajčem klupskom takmičenju, a početak meča je te nade još više pojačao. Naime, već u 5′ domaći su vodili 5:1 i jednostavno su gospodarili terenom. Iskusni trener Skalicki traži predah, a nakon njega kao da su ekipe zamenile svoje uloge tako da gosti u sledećih 9 minuta prave seriju 1:7 (6:8). Strah i nepovezana igra tima iz Humske, gostima omogućava da stekne i +6 u 25′ (9:15). Do kraja poluvremena domaći su smanjili na pristojnih 13:16 i nadom u preokret. Prvih 10 minuta drugog dela donosi konstantnu predost gostiju, ali crno-beli uspevaju da se potpuno vrate u meč (45′ 20:20). U 50′ nakon, još jednog, kontrnapada Kostadinović dovodi domaće do prednosti 22:21. Niko u "Milenijumu" tada nije slutio da je to bilo sve od igre što će večeras domaćin prikazati. Ponovo trener Skalicii tajm-autom prekida nalet domaćih. U sledećih 6 minuta njegova ekipa veoma precizno odigrava svaki napad i preko Šulca, koji takve prilike nepropušta, dolazi do potpuno zasluženog trijumfa.