Crno-beli su se, pred 10250 gledalaca Šparkase arene, predstavili u najboljem svetlu. Iako su poraženi 36:28, na poluvremenu su imali prednost 17:18, primorali su najbolju bundes ekipu da se maksimalno mobiliše kako bi osvojila oba boda. Početak utakmice prošao je u znaku domaćih koji dolaze na +5 (7:2) u 8′.  2 minuta igre odlične igre u odbrani bilo je dovoljno da secrno-beli, nakon kontranapada Ilića, vrate u meč 8:7 (13′). Poslednjih 10 minuta prvog poluvremena igralo se gol za gol, a u vazduhu je lebdela misao kako tim iz Humske ima snage da povede, što se pogotkom Dimitrijevića i dogodilo u 30′. Igra koju su prezentirali puleni trenera Brkovića, dugo će se prepričavati, jer su se Dimitrijević, Ilić i ostali bukvalno nadigravali protiv istinskih rukometnih zvezda. Gosti su došli do +2 (17:19) u 31′, ali je Omeje u nastavku meča pokazao zašto je najbolji golman na svetu. Njegove bravurozne odbrane su dale krila igračima u napadu koji su vrlo brzo izjednačili, a onda stvorili nedostižnu prednost. Trener Brković je iskoristio sjajnu priliku da u igru uvede i kadete Vanju Ilića, Marsenića, Minića, Potića, koji su osetili moć igranja u jednom od najvećih rukometnih hramova. Već u sredu, 23. novembra u 19h, je ponovni susret istih rivala, ovaj put u Hali Pionir. Istinski ljubitelji rukometa imaće priliku da vide najveći rukometni događaj ove godine u Beogradu. DOĐI I DOŽIVI EVROPU!