U derbiju jesenjeg dela SRL Srbije, dve prvoplasirane i jedine neporažene ekipe, Vojvodina – Partizan 26:26 (16:11). Domaći su odlično počeli i imali prednost 4:1 (8′), da bi se crno-beli , najviše zahvaljujući Mešteru vratili u meč 4:3 (10′). Greške koje su gosti pravili u serijama domaći obilato koriste za novu prednost 10:5 (19′). Ovoga puta tim iz Humske u utakmici održava Mandić, ali veoma kratko jer kraj poluvremena je u potpunosti pripao crveno-belim 16:11. Početak drugog dela nije nagoveštavao ništa bolju igru pa domaći stižu do najvećih +6 (17:11) u 34′. Ali crno-beli, već iskusni uovim situacijama, polako preuzimaju igru u svoje ruke, pre svega u odbrani, pa u 40′ stižu do 18:17. U narednih 15 minuta se igralo gol za gol da bi puleni trenera Brkovića prvi put izjednačili u 56′ 25:25. U naredna 2 minuta su imali priliku da povedu, ali su brzopleto šutirali Dimitrijević i Mandić. Domaći stižu do prednosti preko najraspoloženijeg igrača Popova 26:25, ali Dimitrijević vrhunskim golom izjednačuje u 59′. Poslednji minut donosi prvo napad domaćih i najstrožu kaznu koju Milić brani i svojim saigračima daje šansu za oba boda. 8 sekundi pre kraja meča Dimitrijević šutira bezuspešno a u poslednjem napadu Milić ponovo brani Vukoviću šut, ovaj put sa desnog krila. Sada sledi pauza, a nastavak , odnosno 14. kolo će biti na programu 01. februara.