U zvanično poslednjem kolu prvog dela SRL crno-beli su savladali večitog rivala 26:20 (11:10). Ledeno-snežni dan u Beogradu nije sprečio više od 1700 ljudi da dodje i navija za svoj tim u večitom derbiju. Posle nekoliko sezona na jednu utakmicu su došli navijači oba tima što je znatno doprinelo borbenijoj i neizvesnijoj igri. Gosti su se bolje snašli u takvoj atmosferi i od starta su imali prednost. Najveća je iznosila +3 (6:9), pri kojem golman Milić brani kontranapad crveno-belima i vraća svoj tim u igru. Vrlo brzo su domaći iskoristili svoje šanse u pošli do prednosti od +2 (11:9), ali u poslednja 3 minuta prvog dela ipak nisu postigli gol pa se na poluvreme otišlo samo sa 11:10. Drugi deo donosi znatno borbeniju igru tima iz Humske u odbranii sa nekoliko vezanih odbrana golmana Vasića Ilić i Kostadinović prvo dovode svoj tim do +4 17:13, a nešto kasnije i do 21:15. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja tako da je domaćin upisao svoju prvu ovogodišnju pobedu u zvaničnom takmičenju.