Crno-beli su se kvalifikovali u finale prve kavalifikacione grupe za Ligu šampiona savladavši favorizovanu ekipu Porta 27:25 (14:13). U prvom delu je viđena izjednačena borba u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu. Domaći su lakše postizali golove iz kontranapada, ali su gosti igrali bolje u pozicionom napadu. Početak drugog dela prvi put donosi +3 za tim iz Humske, iako u tom periodu imaju igrača manje. Portugalci se brzo vraćaju na -1 ali opet domaći prave seriju ovaj put za +4 u 36′ (19:15). U 46′ crno-beli dolaze do 23:20, ali sledećih 5 minuta ne postižu gol, što tim trenera Obradovića koristi i dolazi do prednosti 23:24. Tada trener Brković uzima minut odmora i stvari se ponovo vraćaju na pravo mesto, domaći prave 2:0 i do kraja izdržavaju, nimalo lak pritisak. Tačku na meč stavio je Ivošević 15-tak sekundi pre kraja. U borbi za Ligu šampiona na putu crno-belih stoji samo još Sloga iz Doboja. Meč počinje u 19:30 i odlična je prilika da pozovemo sve ljubitelje sporta da dodju na "Banjicu" i prirede još jedan rukometni spktakl. Mladom timu Partizana je potrebna pomoć zato: "PODRŽI IH i TI"!!!