Nemečki vicešampiona i ekipa koja u ovoj godini igra na vrhunskom nivou, savladala je crno-bele 31:37 (15:17). Početak meča je pripao domaćinu i u 5. minutu je rezultat glasio 3:2. U sledeća 3minuta gosti lakim golovima stižu do 3:7. Tada trener Brković uzima predah i ekipa se potpuno vraća u meč 6:7. Tako se utakmica razvijala do samog kraja gde su ekipe imale svoje "minijature". Početak drugog dela donosi novi pritisak tima iz Humske koji dolazi u nekoliko navrata na gol zaostatka, ali se više nije moglo. Krajnji rezultat deluje dosta ubedljivo u odnosu na prikazano, što se ponovilo iz meča u Čehovu, na tome Brković i puleni moraju dosta raditi, jer mnogo više prikazuju nego što to govori krajnji skor. Već sledeće subote u goste dolazi španski Ademar Leon i nova prilika za još jedan spektakl i nova šansa za prve bodove u Ligi šampiona.