Ono što se očekivalo, čemu su se evi u crno-belom taboru nadali istinski želeli, desilo se sinoć u fenomenalnoj atmosferi niškog Čaira. POBEDA!!! Crno-beli su osvojili prva dva boda u ovogodišnjoj ligi šampiona protiv španskog Ademar Leona 33:31 (17:15). Od prvog do poslednjeg momenta tim iz Humske je diktirao tempo i prednost nije ispustio iz ruku. Već u uvodnim minutama bilo je 5:2, 8:5…Španci su bili primorani da u igri drže najiskusnije igrače ne bi li ostali u igri. Prvi deo je rešen u našu koristi 17:15. Početak drugog poluvremena malo je pomutio stečenu sliku, jer domaći tim nije iskoristio prednost igrača više, a španci su sa dva laka pogotka izjednačili (17:17) i to je bilo sve što su uspeli na ovom meču. Tim trenera Brkovića je od 33. minuta pa do kraja je uspeo da sačuva prednost iako su gosti "duvali za vratom" što je još jedan veliki kvalitet da se izdrži ogroman pritisak koji je nošen do osvajanja prvih bodova. Pamtiće se jedna lepa niška noć u kojoj je publika imala priliku da uživa u vrhunskom sportskom događaju i da jedva čeka kada će se ova priča nastaviti.