Crno-beli su savladali Napredak u Kruševcu 25:27 (8:12). Znalo se i pre početka meča da goste očekuje "vruć" teren i veoma borbena i motivisana ekipa Napretka. Brkovićev tim je ušao koncentrisano u meč i i vrlo brzo je poveo 0:4. Domaći su prvi pogodak postigli tek u 10. minutu i to iz sedmerca. Nakon toga dolazi do bolje igre "crvenih" koji dolaze do 8:10, ali je Žujović odveo svoj tim sa +4 na odmor (8:12). Početkom drugog dela gosti povećavaju prednost na +6 (10:16 i 11:17). Domaći se ipak nisu predavali, uspeli su da iskoriste nekoliko promašenih šuteva i izgubljenih lopti gostiju i da ozbiljno priprete naročito u poslednjih par minuta, ali je iskiusniji tim (ne po godinama, već po odigranim utakmicama)  sigurno reio pitanje pobednika.