Dugogodišnji mukotrpan rad na sistematizaciji i implementiranju modernih ideja u razvoju, tada starovremenskog rukometa, prvo u našem klubu, a potom i kao Predsednik RSS-a, trasirale su put  Velimiru Marjanoviću u Izvršni odbor Olimpijskog komiteta Srbije. Čovek – vizionar je sve svoje ideje, od kojih nije odustajao i koje je uspešno realizovao, javno iznosio nekoliko godina ranije pre nego što će se one ostvariti. Mnogi "rukometni stručnjaci" su to ocenjivali kao prazne priče, ali mi, koji imamo sreće da sa njim sarađujemo, smo uvideli da su te ideje itekako ostvarive i na njih smo gledali kao na motiv i sportski izazov da takvog čoveka sledimo. U najtežim momentima našeg kluba, g-din Marjanović se najpre prihvatio posla i ubrzo isticao da će za nekoliko godina klub biti stalni član Lige šampiona. Kao Predsednik rukometnog saveza prvi je došao na ideju da bi Srbija mogla organizovati neko veliko takmičenje (EP 2012.). Kada je muška rukometna reprezentacija na takmičenjima beležila blede rezultate, javno je govorio da će na EP 2012. Srbija osvojiti svoju prvu medalju (osvojena srebrna medalja). Nije se Srbija nasumice kandidovala za domaćina EP 2012., već je pozadina svega bilo nešto mnogo krupnije, a to je ideja o mogućnosti  prvog plasmana rukometne reprezentacije Srbije na Olimpijske igre u London. Izborom u Izvršni odbor, OKS je dobio novu energiju i viziju, koja je neophodna za iskušenja u tek otpočetom olimpijskom ciklusu Rio de Žaneiro 2016. Predsedniče, puno sreće u novim izazovima i novim pobedama želi Vam Vaš Partizan. MNOGO SMO JAKI!