Rukometaši Partizana pobedili su sa 30:26 Crvenu zvezdu u okviru 17. kola Merkur osiguranje Superlige Srbije. ‘Crno-beli’ su tako nastavili niz nepobedivosti od početka sezone, ali je njihov rival ostao jedan od retkih timova koji im je ove sezone ‘uzeo’ neki bod, zahvaljući remiju u prvom delu. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nemanja Ilić sa sedam golova, dok je ‘crveno-bele’ predvodio Stefan Alčaković sa šest pogodaka. Rukometaši Partizana su od početka kontrolisali meč, a Zvezdini igrači su u nekoliko navrata prilazili na minus dva, ali više nisu mogli. Zvezda je povela u ranoj fazi meča, ali je Partizan vrlo brzo opravdao epitet favorita. ‘Crveno-beli’ su se borili, igrali jako dobro u odbrani, ali nisu mogli da pariraju šampionu Srbije. Partizan je već posle 20 minuta imao pet golova prednosti, tu razliku je uspeo da održi, da bi Zvezda pred odlazak na odmor prišla na minus četiri (16:12). Odličnom igrom na početku drugog poluvremena, ‘crveno-beli’ su prišli Partizanu na dva gola razlike (17:15), ali se šampion Srbije razbudio i vrlo brzo odvojio na plus četiri (19:15). Iako su ‘crno-beli’ neko vreme održavali tu prednost, svojim greškama su u 27. minutu svom rivalu dozvolili ponovo da priđe (24:22). Zvezda je imala priliku da smanji i na minus jedan, ali je nije iskoristila, a jedino što je uspela je da nekoliko minuta održi toliku razliku, pošto se Partizan pred poslednjih pet minuta odvojio na pet golova razlike, a na kraju je slavio sa 30:26. "Ne mogu da budem zadovoljan prvim delom utakmice, u kom smo i Zvezda i mi pravili greške. Nije se znalo ko će kome pre da pokloni loptu. Verovatno smo meč mogli da rešimo mnogo lakše. S obzirom na to da smo u prvom delu sezone Zvezdi uzeli samo jedan bod, danas smo bili obazriviji i sa velikom pažnjom spremili meč. Ipak, na kraju me raduju ova dva boda. Još devet pobeda i osvojićemo titulu” – rekao je trener Partizana, Aleksandar Brković, nakon meča. Uprava Partizana se zahvaljuje treneru Peruničiću i igračima Crvene zvezde na korektnom ponašanju pre, za vreme i posle utakmice.