U drugom ovesezonskom derbiju slavili su crno-beli 36:30 (16:14). Odavno jedan rukometni derbi nije nosio toliku težinu, dva boda su bila neophodna obema ekipama u borbi za play off, što je navelo mnoge  ljubitelje rukometa da pohrle u beogradski hram rukometa. A tamo se imalo što  šta videti. Početak meča je bio kao iz bajke za crveno-bele, imali su konstantnu prednost, nekako su im se sve lopte odbijale u ruke, postizali su golove iz vrlo teških pozicija i u 18. minutu imali neverovatnih 7:13!!!. U tim momentima, domaći su bili kao uspavani, paralisani, važnošću meča. Tada trener Maksić menja odbrambenu formaciju i u igru u fazi odbrane ulazi Milomir Radovanović, što veoma brzo daje rezultat i polako se domaći vraćaju u meč, a u 26. minutu golom Ilića izjednačuju na 14:14. Do kraja poluvremena crno-beli postižu još dva pogotka preko Živkovića i Sretenovića za 16:14 na poluvremenu. Ustvari Sretenović je “bombom“ u poslednjoj sekundi prvog dela praktično pokazao ke će se na kraju radovati. U drugom delu predost domaćih se kretala između 3 i 5 golova, sve do poslednjih nekoliko minuta, kada crno-beli sve više prave pritisak da anuliraju prednost crveno-belih iz prvog susreta (24:28). U poslednjih 8 minuta od 30:28, puleni trenera Maksića prave 6:2 za konačnih 36:30 i praktično dobijaju više od dva osvojena boda. Sledećeg vikenda tim iz Humske gostuje u Lazarevcu.