Crno-beli su osvojili prvi bod u doigravanju, za prvaka države, na teškom gostovanju u Šapcu, Metaloplastika – Partizan 22:22 (11:9). Kao i na prethodnoj utakmici u regularnom delu prvenstva, naš tim je ušao u meč veoma koncemtrisano što je već u 9. minutu donelo +3 (2:5). Golom Radojkovića tim iz Humske dolazi ponovo na +3 u 14. minutu (4:7), ali se tada budi i domaći tim, koji do poluvremena pravi 7:2, tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 11:9. Domaći su i u nastavku imali prednost koja je najviše iznosila 4 gola (21:17) u 54. minutu. Od tog momenta domaći ulaze u slabiju fazu što tim trenera Maksića koristi i golovima Mršulja i Vanje Ilića stiže do neverovatnih 22:22. Sledeći meč naš tim igra u sredu od 17:30 kada nam u goste dolazi Radnički iz Kragujevca.