Ponovo je u sredu “Banjica“ bila svedok jedne lepe rukometne predstave. Uvod u sve to je bila poseta utakmici vernog navijača iz Prijedora, Srđana Brdara, kome i ovom prilikom želimo sve najbolje. Koplja su ukrstili domaći crno-beli i šabački plavo-beli. Nakon mnogo uzbuđenja meče je završen nerešenim rezultatom 31:31 (14:13). Kao i na svim utakmicama u novoj sezoni početak utakmice su mladići iz Humske ponovo prepustili gostima i dozvolili da već nakon nekoliko minuta imaju ubedljivu prednost 0:5 (6′) odnosno 3:9 u 14. minutu. Baš u tim momentima ponovo počinje potpuno neverovatan zaokret u igri domaćih. Prvo je veoma dobro iskorišćena situacija sa igračem više, da bi gol Kukića preko celog terena naterao sve prisuten u hali da počnu navijati za momke u crnim dresovima. Uz malo sreće se na poluvreme moglo otići i sa većom prednosti, jer je gostujući tim bio potpuno paralisan. Uvod u drugo poluvreme je bio na strani tima iz Šapca, ali veoma kratko. Od 35. minuta domaći imaju konstantnu prednost, koju gosti iz Šapca samo uspevaju da dostignu nekoliko puta. U 55. minutu crno-beli dolaze na +2 (30:28), ali prebrzo i naivno primljen gol je ostavio goste u igri. Ipak se mora priznati da naši momci u poslednja 3 minuta nisu imali rešenja za odbranu gostiju, što oni iskusno koriste i imaju poslednji napad za nerešeno. Na 8 sekundi pre kraja meča Moilenković pravi isključenje, a trener gostiju Vuković, ubacuje i 7 igrača umesto golmana.  Marinović nalazi put za prolaz koji sudije karakterišu kao sedmerac u poslednjoj sekundi meča. Iskusni Dragićević je bio siguran tako da su gosti veoma srecno došli do boda. U ekipi domaćih je svako od igrača imao neku svoju rolu, ali posebno treba istaći Kukića i mladog golmana Trnavca.

U suboru 01. oktobra od 19 časova naš tim gostuje u Pančevu.