Crno-beli su nošeni fenomenalnom igrom Bojana Butulije savladali tim Požarevca 29:25 (16:12). Sve do 14. minuta su gosti imali prednost, najveću od dva gola. Golovima Stevanovića u 14. minutu prvo izjednačujemo na 7:7, a u 16. dolazimo prvi put do prednosti. Odličan period igre je tek sledio, od 19-25. minuta, kada pravimo seriju 5:0 (15:10). Gosti uspevaju da smanje rezultat do kraja prvog dela, ali se u tim momentima istakao i golman Trnavac koji brani sedmerac Ž. Petroviću po isteku 30. minuta. “Crveni“ bolje ulaze u drugo poluvreme i u prvih 5 minuta smanjuju na 17:16. Mnogima je u glavi bila slika iz prethodne utakmice na Banjici kada je naš tim u tim momentima stao. Ali tada na scenu stupa Butulija koji je doneo tu sigurnost koja je falila. U najbitnijem periodu utakmice nije se dozvoliko gostima da se približe, pa je meč lagano ušao u završnicu. Treba istaći da je na meču sigurnu rolu odigrao Nebojša Jovanović koji je zamenio povređenog Stefana Jokića. Ovo je bila veoma važna pobeda naših momaka obzirom da ćemo sa istim protivnikom biti u grupi koja će igrati plej aut, i da će se prenosti osvojeni bodovi.