Dana 24.03.2002. godine je popularna “Banjica“ videla jedan od najvećih mečeva u istoriji našeg kluba, 1/2 finale Kupa pobednika Kupova Partizan – Ciudad Real. Hala je bila prepuna i nije mogla da primi sve zainteresovane ljubitelje rukometa. Naš tim je te sezone je igrao fenomenalni i do 1/2 finala je eliminisao: “Arkatron“ (BLR), “Tutunski kombinat“ (MKD) i “Runar“ (NOR). Crno-beli su igrali u sastavu: Đurković Ratko, Stevanović Goran, Ćirković Đorđe, Mandić Vladimir (kapiten), Stanković Ivan, Vujadinović Miodrag, Stefanović Bojan, Peruničić Predrag, Matović Vladimir, Radosavljević Mihailo, Šijan Dane i Drenovac Ivan. Trener je bio pokojni Kurteš Zoran u to vreme mlad i veoma perspetkivan trener. Ciudad Real je predvodio sa klupe legendarni Vujović Veselin, a od igrača je najveća zvezda bio Dušebajev, uz Romera, Uriosa, Pogorelova, Grebnjeva, Urdijalesa, Ortegu…Naši momci su ostvarili pobedu 20:19 (11:8). Interesantno je da smo u 23. minutu imali prednost 11:6 kada je “Banjica ključala“. U revanšu je naš tim poražen 25:29 i nije uspeo da se plasira u finale. Ciudad Real je pobedio u finalu Flensburg i tako počeo evropski niz uspeha i osvajanja trofeja. Povodom velikog dana za naš klub, celu utakmicu smo postavili na youtub kanalu neki da vide, a neki da se podsete na te lepe trenutke: