Crno-beli su konačno slavili u večitom derbiju  23: 25 (11:13). Naslućivali smo i pre utakmice, ali smo to držali u sebi. Nije lako igrati u “Šumicama“. Igrači kao da nose 200kg tereta na leđima. Od kada pamtim utakmice u to j hali, od decembra daleke 2003., pa evo do danas kao da ta hala ima druge dimenzije, kao da gol nije isti. A pobeda koju ostvariš u njoj je indikator da imas dobar tim, da imaš potencijal za osvajanje titule.

Početak nije bio dobar. Previše bojažljivosti u napadu, a Šotić na drugoj strani igra sam i donosi prednost svom timu. Domaći su vodili sve dok je njihov golman Ljubenović ima nekoliko odbrana. Ipak, znali smo da smo u ovom trenutku bolji, spremniji. Bilo je potrebno da sustignemo -3 (6:3 ) u 13. minutu. Od 20-29. minuta koristimo odbrane Milosavljeva i pravimo seriju 1:6 koja praktično donosi sigurnost i otvara vrata konačnoj pobedi. U istom ritnu nastavljamo i u nastavku meča. U 39. minutu dolazimo na 13:17 što tera trenera crveno-belih da traži predah. Nekoliko vezanih grešaka daje nadu domaćim koji smanjuju na 16:17. Neizvesnost je trajala sve do 46. minuta kada konačno vezujemo seriju 1:4 za 18:22. To je period kada Stevanoviću prolaze skoro svi šutevi, a u 54. minutu nas dovodi do najveće prednosti od +5 (19:24). Propustili smo mogućnost da ubedljivije slavimo, nekim greškama smo dozvolili domaćinu da smanji na pristojnih 23:25. Velika pobeda crno-belih i veliki korak napred ka plej ofu. Pobeda koja nas odvaja na drugoj poziciji. Sa veliki motivima dočekujemo prvoplasirani Železničar sledećeg vikenda na “Banjici“. Biće to lepa prilika da mu se revanširamo za poraz u finalu našeg turnira.