Rukometaši Partizana u petak (18.30) započinju borbu za titulu. Crno-belima predstoji dug put do Niša i gostovanje Železničaru, u okviru prvog kola plej-ofa. Biće to duel dve najbolje rangirane ekipe u Super rukometnoj ligi Srbije, pošto su Nišlije regularni deo završile na prvom mestu sa 39 poena, a naši momci su ih pratili sa 31.

Partizan i Železničar sastali su se tri puta od početka ove sezone. U jesenjem delu Nišlije su slavile kod kuće sa 29:22, dok su crno-beli u prolećnom na Banjici pobedili rezultatom  24:23. Treći susret odigran je krajem januara kada je naš klub, povodom svog 70. rođendana, organizovao prijateljski turnir. Tada je crno-belima izmakao pehar i otišao u ruke Železničaru, posle neizvesnog finala i promašenog šuta za izjednačenje (31:30).

Klub iz Niša je na startu sezone remizirao sa Obilićem u Beogradu (29:29), a potom napravio niz od 12 pobeda. Usledili su porazi od Metaloplastike u Nišu (22:24) i Partizana u Beogradu, a onda sedam uzastopnih trijumfa. Železničar je u proseku postizao 31,14 golova po utakmici, a primao 25. Impresivna statistika, ali brojke nas ne plaše.

Bojan Butulija, najiskusniji u redovima Partizana, poručuje da je vreme da se revanširamo za ”pokvareno” rođendansko slavlje.

,,Mi smo u proseku jedna mlada ekipa i mislim da zbog toga imamo veću želju za pobedom. Železničar je veoma dobar i ozbiljan tim, bili su najkonstantniji u ligi tokom cele sezone. Njihova najveća prednost je što, pored prve postave, i na klupi imaju vrlo kvalitetne igrače koji su u svakom trenutku konkurentni i spremni da podjednako doprinesu u igri. Međutim, ne mogu da kažem da smo mi nešto mnogo zaostali sa njima. Mislim da od superligaša, uz njih, imamo najveće šanse da napravimo veliki uspeh – da osvojimo titulu ili kao vicešampioni zaigramo SEHA ligu. Sve u svemu, mislim da će iskustvo igranja velikih utakmica biti presudno u našem sutrašnjem duelu”, istakao je bek crno-belih.

Pored Partizana i Železničara, u plej-of su se plasirale Crvena zvezda i Metaloplastika, a ovom superligaškom četvercu pridružiće se učesnici SEHA lige – Vojvodina i Dinamo. Crno-bele posle gostovanja Nišlijama očekuje meč u Šapcu, a potom i ”večiti” derbi, koji će se odigrati na Banjici.

,,Mislim da će sve utakmice u plej-ofu biti jako kvalitetne. Ne samo naše, već i naših protivnika međusobno.  Biće to posle mnogo godina vrlo zanimljiva završnica lige. Uz Želju i nas, mislim da su Vojvodina i Dinamo u ravnopravnoj borbi za titulu, a opet ne mogu da isključim ni Zvezdu i Metaloplastiku. Što se tiče derbija, očekujem mnogo teži meč nego sa bilo kojom drugom ekipom. Tu se nikada ne zna, niti bilo šta može da se očekuje, koji god da je sport u pitanju. Za takve utakmice ti ne treba dodatna motivacija jer je već imaš previše”, rekao je Butulija.

Bojan je u Partizanu od februara 2017. godine, kada je po treći put obukao crno-beli dres. Prvi put je za naš klub nastupao tokom sezone 2004/2005, da bi se vratio 2010. godine.

,,Kada sam prvi put došao u Partizan nisam baš bio na početku karijere, ali sam bio mlad i tek tada sam počeo da sazrevam u pravom smislu. U sezoni 2010/2011. smo uzeli titulu, tada sam već bio zreo igrač, sa dosta uspeha prethodno napravljenih u inostranstvu. To je bila neka sredina karijere, a evo sad sam tu – na kraju. Imam 39 godina, ali ne planiram još uvek da se oprostim od rukometa. Koliko me rame bude služilo, toliko ću i da igram. Dokle god sam na terenu, neće mi faliti želje za pobedom, a to znači da na svaki trening odlazim sa najvećim mogućim motivom”, jasan je najiskusniji igrač našeg kluba.

Butulija je, u ime celog tima, obećao da će se potruditi da navijačima pruži razlog za slavlje na kraju sezone, pa da se na Banjici opet gromoglasno čuju Da volim crno-bele, Dobro pamtim sve, Računajte na nas

,,Voleo bih da su navijači uz nas na svakoj utakmici, a nadam se da i oni znaju koliko nam njihova podrška znači. Moram da pohvalim jednu grupu navijača iz Novog Sada, koja je došla da nas bodri kada smo igrali u Kaću. Pružili su nam atmosferu za pamćenje. Veliku podršku imali smo i u Nišu, a nadam se da će tako biti i sutra. Potrudićemo se da im vratimo na najlepši mogući način, da ako već ne dođu, bar imaju gde da pročitaju da smo nešto veliko uradili u plej-ofu i pobedili nekog kvalitetnog protivnika. Mogu da obećam da će svako od nas igrača izgarati na terenu maksimalno i trudićemo se da ostvarimo što bolje rezultate”, poručuje Bojan za kraj.