Rukometaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u meču trećeg kola doigravanja za prvaka Srbije. Treći susret „večitih“ rivala u ovoj sezoni završen je velikom pobedom našeg tima, koji je predvođen gromoglasnom publikom sa tribina prvi put trijumfovao u ovogodišnjem plej-ofu.

Crno-bele je predvodio fenomenalni Darko Stevanović, koji je na ovom meču proglašen za najboljeg igrača sa 15 postignutih golova. Neprikosnoven je na golu Partizana bio Dejan Milosavljev, koji je zabeležio 14 odbrana i u ključnim situacijama, kada su protivnici mogli da preokrenu rezultat u svoju korist, spasao naš gol.

U protivničkom taboru istakli su se Janko Pešić i Dejan Babić sa po šest golova.

SASTAVI TIMOVA

Partizan: Butulija 4, Jokić, Živković 6, Grubić, Radovanović 4, Pavlović, Milenković 2, Minić, Mikić, Milosavljev, Pižurica, Đuričić, Trnavac, Nedeljković, Stevanović 15, Maksić 1.

Crvena zvezda: Čolović, Šotić 3, Radisavljević, Babić Aleksandar 2, Ivanović 4, Pešić 6, Ljubenović, Bugarinović 3, Milosavljević, Pejčinović, Rajičević 1, Mandić 3, Babić Dejan 6, Kljajić, Zejak, Đurković.

PRVO POLUVREME

Rukometaši Partizana imali su prvi napad na meču. Šutirao je Butulija ali je golman Zvezde bio siguran na golu. Odmah je na drugoj strani terena krenula kontra rivala, ali je Dejan Babić pogodio stativu. Naši momci krenuli su u novi napad, oboren je Živković, a posle uspešno realizovanog sedmerca Stevanovića, crno-beli su poveli sa 1:0. Zvezda je uzvratila golom Bugarinovića, ali je Stevanović ponovo doveo naš tim do vođstva (2:1). Gosti su propustili priliku da još jednom izjednače, a to je na drugoj strani kaznio Milenković (3:1). U prvih sedam minuta igre sjajan je bio Milosavljev, koji je sačuvao naš gol u važnim situacijama, uprkos isključenjima (najpre Pižurice, kasnije i Mikića). Kada je naš tim bio ponovo u punom sastavu, crno-beli su trećim golom Stevanovića došli do velike prednosti (4:1). Zbog grubog faula tokom napada Zvezde, Butulija je morao da napusti teren na dva minuta, a gosti su to iskoristili da dođu do novog pogotka, strelac je bio Ivanović. Naši rukometaši odmah su uzvratili i preko Radovanovića vratili plus tri, ali je već u narednoj kontri zvezda golom Babića prišla na 5:3. Partizan je posle novog pogotka Stevanovića poveo sa 6:3, a onda je Milosavljev sa dve maestralne odbrane sačuvao naš gol. Ipak, bio je nemoćan pred Bugarinovićem, potom i Pešićem, koji su uspeli da zatresu mrežu (6:5). Stevanović je vratio plus dva našem timu, ali su crveno-beli sa igračem manje (dva minuta dobio je Aleksandar Babić), poravnali rezultat golovima Dejana Babića i Pešića (7:7). Pivotmen Milenković vratio je Partizanu vođstvo, a u narednoj akciji Zvezde još jednom je na golu sjajan bio Milosavljev. Posle faula nad Mikićem, novi sedmerac za naš tim realizovao je Stevanović (9:7), a do novih plus tri crno-beli došli su preko Radovanovića. Posle tri uzastopna gola našeg tima, Zvezda je preko Mandića došla do svog osmog pogotka (10:8). Stevanović je ponovo zatresao mrežu rivala, ali je Mandić sa sedmerca smanjio prednost Partizana (11:9). Međutim, ni naši momci nisu propustili priliku da postignu gol, a strelac je bio Radovanović. Gosti su uzvratili preko Mandića, ali su do novih plus tri crno-beli došli preko Stevanovića, koji je realizovao sedmerac (13:10). Posle tajm-auta Nenada Maksića, naš tim je prvi put na meču došao do četiri gola viška (14:10). Strelac je ponovo bio Stevanović, kome je ovo bio deveti gol na meču. Zvezda je uzvratila preko Mandića, ali ni Butulija nije ostao dužan gostima (15:11). Ivanović je doneo crveno-belima 12. pogodak, a odmah potom i Šotić je savladao Milosavljeva. Partizan je propustio priliku da u poslednjem napadu postigne pogodak, pa je prvi deo igre okončan rezultatom 15:13.

DRUGO POLUVREME

Zvezda je otvorila drugo poluvreme golom Ivanovića, ali je odmah na drugoj strani uzvratio kapiten Živković (16:14). Dejan Babić postigao je novi pogodak za crveno-bele i smanjio na 16:15, ali je već naredni napad Partizana realizovao Butulija. Maestralnom odbranom Milosavljeva crno-beli su došli do kontre, ali su izgubili loptu na protivničkoj polovini. To je odmah kaznio Pešić (17:16). Imala je Zvezda priliku da dođe do izjednačenja, ali je prvi golman našeg tima još jednom sjajno odreagovao. Kao nagrada došao je gol Stevanovića, a popularni Banda je i u sledećem napadu gostiju pokazao zašto je jedan od najboljih golmana u ligi. Međutim, Zvezda je posle nekoliko propuštenih prilika uspela da postigne pogodak, a strelac je bio kapiten Dejan Babić. Nedugo potom i Aleksandar Babić dao je gol i doveo goste do izjednačenja (18:18). Partizan je do novog pogotka došao preko Stevanovića, ali je naš „večiti“ rival pogotkom Dejana Babića poravnao rezultat. Ponovo je naš Dare zatresao mrežu gostiju (20:19), a onda je Milosavljev još jednom odbranom obezbedio kontru našem timu. Zbog grubog faula nad Stevanovićem, na klupu Zvezde je na dva minuta poslat Zejak, a igrača viška za naš tim realizovao je Radovanović, za novih plus dva. Uzvratili su crveno-beli preko Aleksandra Babića, ali je naš kapiten već u narednoj akciji lobovao Ljubenovića i postigao pogodak za 22:20. Partizan je potom ukradenom loptom osujetio napad protivnika, a kontru je uspešno završio Butulija, najiskusniji igrač u našim redovima. Novi gol za Zvezdu postigao je Bugarinović, ali je na drugoj strani uzvratio Živković (24:21). Ivanović je doneo gostima 22. pogodak, a odmah potom crveno-beli imali su priliku da uhvate rezultatski priključak. Međutim, naši rukometaši presekli su dodavanje rivala, a kontranapad je realizovao Maksić. Na drugoj strani Zvezda je krenula u novi napad, a treće isključenje i crveni karton je zbog grubog faula dobio Pižurica. Gosti su to iskoristili i preko Rajičevića došli do novog gola, ali je uzvratio Stevanović (26:23). Novi gol za crveno-bele postigao je Pešić, a naši protivnici imali su priliku i da se približe na gol zaostatka. Ipak, Milosavljev je još jednom sačuvao gol. Novi napad Partizana lobom je realizovao Živković, ali je već u narednom napadu Zvezde naš tim ostao sa igračem manje, posle isključenja Đuričića. Međutim, ni to nije omelo crno-bele da dođu do nove kontre i gola, a strelac je bio Živković (28:24). U 54. minutu, sudije su sa dva minuta isključenja kaznile i trenera Nenada Maksića, pa je naš klub ostao sa pet igrača na terenu. To je iskoristio Pešić, potom i Ivanović, pa se Zvezda približila na dva gola zaostatka. Međutim, ponovo je Stevanović odigrao ključnu ulogu u napadu naše ekipe, a odmah potom novom kontrom i golom Butulije Partizan je vratio velikih plus četiri (30:26). Gosti su uzvratili preko Šotića, ali su naši momci, predvođeni gromoglasnom podrškom sa tribina, prvi put na meču došli do pet golova „viška“. Pogotke su postigli Stevanović i Živković. Na 30 sekundi do kraja meča, Zvezda je golom Šotića iz sedmerca došla do svog 28. pogotka. Partizan je krenuo u brzu kontru, ali je Milosavljević grubim faulom zaustavio napad našeg tima i dobio dva minuta isključenja. Sudije su potom odsvirale kraj, pa je konačan rezultat ostao 32:28.

Zapisnik sa utakmice možete pogledati OVDE.