Na današnji dan 23.05. sada već daleke 1993. godine crno-beli su osvojili svoju prvu titulu šampiona. Ta “legendarna“  utakmica C. Zvezda – Partizan (3. meč play off-a / crveno-beli su bili domaćini) je odigrana pred prepuinum tribinama hale “Pionir“. Neki kažu da je bilo blizu 10.000 gledalaca. Nema rukometnog gledaoca da se ne seća kakva je to borba bila, kakav skup igrača u oba tabora. A nema nijednog navijača Partizana koji ne zna kako su protivnici na 15 sekundi pre kraja počeli da slave titulu, a onda je Nedeljko Jovanović golom u poslednjoj sekundi naš tim odveo u produžetke, a kasnije i sedmerce. Za sva vremena će ostati upamćena imena igrača: Zoran Đorđić, Dragan Zurnić, Senjanin Maglajlija, Goran Stupar, Branko Padežanin, Vladislav Rosić, Nedeljko Jovanović, Goran Popović, Predrag Peruničić, Radovan Roganović, Milan Stanković i Draško Prtina. Njih je, na sebi svojstven, hladnokrvan, “šmekerski“ način, predvodio tada mlad, a kasnije jedan od najtrofejnih trenara našeg kluba Jovica Elezović. Nikako se ne smeju zaobraviti i tvorci tog tima braća Boban i Dragan Ranković, ljudi koji su postavili nove, savremene temelje funkcionisanja našeg kluba, kao i Dragan Stevanović koji je sve to administrativno i savetodavno ispratio. Dragi prijatelji ovde možete pogledati snimak tog meča:

https://www.youtube.com/watch?v=CJS7BSrxcEo