Rukometna reprezentacija Srbije je izborila plasman na EP koje će se odigrati od 09-26. januara 2020. godine. U prepunom novosadskom “Spensu“ naši momci su, u veoma uzbudljivom meču, uspeli da savladaju reprezentaciju Švajcarske 32:31. Sinoć su svi kojima je crno-bela boja na srcu bili ponosni, jer je nacionalni tim Srbije činilo čak 8 igrača koji su branili boje našeg kluba, a na prethodnom meču u Belgiji 9. Ponosni smo na braću Ilić Nemanju i Vanju, Radivojevića i Kukića koji su prošli kompletnu rukometnu školu i sve kategorije Partizana. Na Marsenića koga smo doveli i pronašli mu adekvatnu poziciju na kojoj je postao među najtraženijim igračima Evrope, sa osvojenom Ligom šampiona. Na Sretenovića i Živkovića u koje smo verovali sve vreme i davali im veliku podršku. Na Milosavljeva kome je Partizan značajno promenio karijeru. Naš klub je bio taj stepenik koji mu je nedostajao ka velikim visinama koje je dostigao u prvoj inostranoj sezoni. Na Pešića koji je bio najkraće, ali u veoma bitnom momentu, jer smo mu bili odskočna daska za veliki povratak na put koji je imao kao mlad talentovan igrač. Niko se u Srbiji ne može pohvaliti ovakvim činjenicama. To je samo pokazatelj da su naše procene oko određenih igrača bile veoma ispravne i da smo , kao i uvek gledali malo dalje od ostalih. Bramo momci, najiskrenije Vam čestitamo na velikom uspehu i želimo svaku sreću na EP 2020!!!