Legendarni Abaz o crno-belima

11.08.2020. | Sezona 2020/2021

Jedan od najboljih rukometaša sveta iz sedamdesetih godina prošlog veka i tvorac “jugoslovenske“ škole rukometnih golmana, Abaz Arslanagić, je u intervjuu za Tv “Al Jazira“ biranim rečima pomenuo period kada je nosio crno-beli dres. Abaz je u jesen 1963. došao u naš klub i tu je ostao do kraja polusezone, kada prelazi u RK “Borac“ iz Banja Luke. Legendarni Aka je o RK “Partizan“ rekao sledeće :“ …po dolasku u klub, trener je bio Zoran Pantazis, veliki čovek, stomatolog po struci, koji je svojevremeno bio selektor ženske reprezentacije Jugoslavije. Veliki deo zasluga, što sam branio dobro u Partizanu ima Pera Lazarević. On je bio golman, a kada je video kakav sam ja golman – Pera je rekao:“ Ja više neću da branim“. Počeo me trenirati , što su bili prvi ozbiljni golmanski treninzi u Beogadu. “

Naš klub može biti ponosan što je ovakva rukometna legenda bila deo crno-bele porodice. Nažalost, ostao je veoma kratko, ali reći ovakve reči posle toliko godina je nešto što će ostati zabeleženo za sva vremena. Hvala “Ako“, želimo ti dobro zdravlje.

Sponzori

Dunav
FOX vision
Varoš kapija
Fizio Vračar
Fakultet za sport
VŠSR
SoccerBet
MBS
Intermezzo
Mona Man
Agro Food