PARTIZAN BOLJI OD MINAURA BAJA MARE NA BANJICI: Crno-beli korak bliži osmini finala Evrokupa!

27.11.2021. | Sezona 2021/2022, Sve vesti

Rukometaši Partizana ostvarili su izuzetno važnu pobedu u prvom meču 1/16 finala EHF Evrokupa. Crno-beli su pred brojnom publikom na Banjici nadigrali Minaur Baja Mare rezultatom 30:26 (15:13).

Borbenost i požrtvovanost oba tima, golmanske bravure Andreja Trnavca, fenomenalno navijanje – sve ovo gledali smo večeras u hramu rukometa.
Partizan je prvi put uspeo da se „odlepi“ u desetom minutu, kada je poveo 7:4. Gosti su poravnali rezultat na 9:9, ali su izabranici Nenada Maksića ponovo došli do solidne prednosti – 14:10. Minaur Baja Mare je do odlaska na pauzu uspeo da prepolovi zaostatak, pa je posle 30 minuta igre na semaforu pisalo 15:13.
Poslednji minut prvog poluvremena obeležio je sudar glavama našeg Nikole Zečevića i jednog igrača rumunskog kluba. Obojica su zbog krvarenja napustili teren, a Zečević je ovom prilikom dobio crveni karton.
U 43. minutu, pri rezultatu 22:17, gosti su zatražili tajm-aut, ali uprkos kratkoj pauzi crno-beli su nastavili da rešetaju mrežu protivnika, sve do 27:20, osam minuta pre kraja. Kaznili su igrači Partizana promašaje i nedostatak koncentracije u igri svog rivala. Ostaje žal što do poslednjeg sudijskog zvižduka nisu sačuvali plus sedam, ali to nikako ne umanjuje značaj večerašnje pobede.
Najefikasniji među crno-belima bio je Uroš Kojadinović sa sedam pogodaka, a pratio ga je kapiten Nemanja Živković sa šest.
Revanš se igra četvrtog decembra u Rumuniji, kada će Partizan na gostujućem terenu braniti četiri gola prednosti sa Banjice.

PARTIZAN: Dragović 1, Radovanović 1, Živković 6, Pisarić 3, Radivojević, Varga, Stojanović, Ivanović 2, Trnavac (13 odbrana), Кojadinović 7, Zečević 1, Čolović, Mićić 4, Popović 1, Petrić 4, Đorđević.

BAJA MARE: Pop, Bugule, Nagi 2, Teka 1, Buzle 4, Vujović 7, Terekov (4 odbrane), Huta, Кabut 7, Кotrc 3, Cip, Busekan, Vujić 1, Da Silva 1, Bera, Buzogani (9 odbrana).