Prvi bodovi za crno-bele: Partizan bolji od Šamota u Aranđelovcu

16.02.2022. | Sve vesti, Sezona 2021/2022

Rukometaši Partizana osvojili su prve bodove u ovogodišnjem plej-ofu ARKUS lige. Crno-beli su zabeležili rutinsku pobedu na gostovanju Šamotu 65 u Aranđelovcu, nadigravši protivnika sa 35:30 (16:13).

Kako je naš tim već dva puta slavio protiv istog kluba u tekućoj sezoni, nije bilo dileme ko je favorit u večerašnjem duelu. Šamot je pružio solidan otpor izabranicima Nenada Maksića u prvom poluvremenu, ali su crno-beli posle 30 minuta igre ipak otišli na pauzu sa tri gola prednosti.

Uz raspoloženog Andreja Trnavca, koji je upisao 14 odbrana, i Stefana Petrića, koji je šest puta zatresao mrežu rivala i podelio pet asistencija, Partizan je mogao rasterećeno da kontroliše tok utakmice. Aleksa Maksić je meč završio kao najefikasniji u našem sastavu sa pet pogodaka, a šest je dodao Milomir Radovanović. Petriću je pripalo priznanje za igrača utakmice.

U narednom kolu Partizan na Banjici dočekuje Rudar, a meč se igra u nedelju, 20. februara, od 18 časova.