Dva boda u Šapcu: Partizan bolji od Metaloplastike

27.02.2022. | Sezona 2021/2022, Sve vesti

Rukometaši Partizana zabeležili su važan trijumf na gostovanju u Šapcu u okviru četvrtog kola plej-ofa ARKUS lige. Crno-beli su večeras nadigrali ekipu Metaloplastike rezultatom 29:25, posle vođstva 15:13 na poluvremenu.

Imali su naši momci i malo sreće. ,,Plastičari“ nisu imali sjajno šutersko veče, a ni golman Darko Arsić nije bio na svom prepoznatljivom nivou. Sa druge strane, Partizan je mogao da se osloni na Andreja Trnavca, koji je 17 puta sačuvao svoju mrežu (17/42). Njemu je pripala nagrada za igrača utakmice, dok je Stefan Petrić bio najefikasniji sa devet pogodaka. Sedam je dodao Nikola Zečević, drugi po broju datih golova među izabranicima Nenada Maksića.

Domaći tim je u prvom poluvremenu pružio solidan otpor crno-belima, ali u nastavku nije uspeo da ugrozi trijumf Partizana.

U narednom kolu naša ekipa dočekuje Radnički iz Kragujevca, a meč se igra na Banjici petog marta sa početkom u 20 časova.