Partizan čuva drugu poziciju na tabeli: Crno-beli savladali Dubočicu

21.05.2022. | Sve vesti, Sezona 2021/2022

Rukometaši Partizana zabeležili su važnu pobedu u pretposlednjem, 13. kolu plej-ofa ARKUS lige. Crno-beli su u poslednjem meču kod kuće za ovu sezonu nadigrali ekipu Dubočice rezultatom 35:34 (19:16) i zadržali drugo mesto na tabeli.

Kvalitet koji poseduju Leskovčani došao je do izražaja u prvom poluvremenu, koje je počelo izjednačenom borbom. Sredinom prve deonice naš tim je poveo 13:10 i prednost od tri gola sačuvao do odlaska na pauzu.

Nastavili su crno-beli u istom ritmu, međutim ne zadugo. Dubočica je u 42. minutu poravnala rezultat na 25:25, ali je Partizan uspeo ponovo da napravi razliku (33:30). Naši momci su imali dovoljno koncentracije da u samom finišu sačuvaju prednost i osvoje važna dva boda.

Za igrača utakmice proglašen je naš kapiten Nemanja Živković, koji se osam puta upisao u listu strelaca. Pratio ga je Uroš Kojadinović sa sedam pogodaka, dok je najefikasniji na meču bio Andrija Atanasković, kapiten Dubočice, sa deset golova na svom kontu.