Rukometaši Partizana savladali su ekipu Vranja 1957 rezultatom 38:29 (20:16), u okviru drugog kola Super rukometne lige. Podsećamo, zbog renoviranja hale u Vranju, utakmica se odigrala na našem terenu, pa će crno-beli na startu prvenstva vezati tri meča kod kuće.

Ekipa Aleksandra Radosavljevića je, uprkos kadrovskim problemima, motivisana došla na Banjicu i bolje otvorila meč. Vranjanci su imali prednost sve do 12. minuta, kada je naš tim preuzeo vođstvo i konačno slomio otpor rivala. Gosti su i u nastavku držali rezultatski priključak, ali je Partizan preko Mladena Šotića, Nikole Jovića i Uroša Kojadinovića povećao razliku, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 20:16. U samoj završnici prvog dela igre kapiten Šotić je dobio direktan crveni karton zbog neopreznog starta nad Danilom Živkovićem, pa su crno-beli u drugo poluvreme ušli bez prvog levog krila.

U nastavku su izabranici Đorđa Ćirkovića bili dosta sigurniji u realizaciji, iako je golman Mladen Španjević imao dobro veče među stativama. Šuterski raspoložen bio je naš Nemanja Peštić, koji se u drugom poluvremenu šest puta upisao u listu strelaca. Uroš Kojadinović je još jednom pokazao da je među najboljim bekovima prvenstva i sa devet postignutih pogodaka, drugi put zaredom, pripalo mu je MVP priznanje.

PARTIZAN: Mihajlov (4 odbrane), Markatatos, Jović 7, Šotić 2, Arsić, Barjaktarović, Jelić (4 odbrane), Kojadinović 9, Mićić 6, Praštalo 1, Peštić 7, Lazić, Milošević, Kovačević 6.

VRANJE 1957: Gašić, Ivančević 4, Živković 5, Rakić 6, Stevanović 3, Petrović, Popović, Pavlović 1, Španjević (13 odbrana), Čolović 8, Matović 1, Denković, Međedović 1, Stanojković, Stamenković, Maksić.

U narednom kolu Partizan dočekuje ekipu Obilića.