U derbi meču su naši momci savladani od večitog rivala 22:23 (13:10). Nakon nesigurnog početka utakmice u kojem su gosti iskoristili svaku grešku (3:6 u 14′) . Tim trenera Maksića je nakon tajm auta napravio, u sledećih 9 minuta, seriju 6:1. Blistali su u tim momentima Živković,  Milenković, a golman Milosavljev je bio nesavladiv. Do poluvremena je naš golman skupio 9 odbrana, a gol Radovanovića sekund pre kraja prvog dela doneo je najveću prednost crno-belih 13:10. Početak drugog poluvremena je i trener Maskić okarakterisao kao prelomni, jer su gosti bez igre, odnosno nakon naših grešaka, postigli 2 pogotka i lako se vratili u meč. Veliku energiju pulenima trenera Peruničića je doneo Šotić. Naši momci su imali prednost do 48. minuta, a onda je na scenu stupio naš bivši golman Ljubenović koji je vezao 4 odbrane, i omogućio svom timu da ponovo dođe do prednosti u 52. minutu 19:20. Veće iskustvo crveno-belih i prisebnost Šotića koji pogađa na minut do kraja za 21:23 je bilo dovoljno za pobedu gostiju.

Treba istaći veoma lepu atmosferu na Banjici tokom meča, lepo popunjene tribine, veliki broj dece. U uvodu u meč gosti su bila deca iz Sremčice i iz naše škole rukometa, koji su izveli i početno bacanje.