Vezane pobede su “opile“ crno-bele“ igrače toliko da je Metaloplastika slavila kao gost na Banjici 23:26 (9:14) u 1/4 finalu Kupa Srbije – grupaCentar. Tim porazom smo završili ovogodišnje takmičenje u Kupu. Početak utakmice nije nagoveštavao da će biti poraz, naprotiv, nakon uvodnih minuta smo se rezultatski odlepili tako da je u 11. minutu bilo 6:2, a u 12. 7:3. Od tog momenta kao da su crno-beli dres obukli neki drugi igrači. Jednostavno smo dozvolili Metaloplastici da “složi“ odbranu, njihov golman Kljajić je odbranio nekoliko šuteva, a Milovanović je serijom golova to sve materijalizovao u napadu. Nije bilo raspoloženog igrača u napadu čak 14. minuta nismo dali gol, jednostavno su svi očekivali (čekali) da će Butulija da rešava sam sve. Pobede u prethodnim mečevima nisu bile rezultat samo njegove dobre igre, već je njegova igra i odnos naterao i druge da daju svoj maksimum.  Samo u takvom odnosu snaga naši momci mogu beležiti dobre rezultate. Praktično je kontranapad gostiju 5 sekundi pre kraja prvog poluvremena stavio tačku na ovaj meč. Drugi deo je doneo još nervozniju igru domaćih, a realizaciju i kažnjavanje svake greške od strane Puljizovića, Brajovića i Vorkapića. Tek u poslednjem kvartalu, kada je sve bilo gotovo, se “probudio“ Stevanović koji je golovima na individualni kvalitet samo ublažavao poraz. Ovo treba da bude veliki nauk za predstojeće mečeve da nijedan neće biti lak i da jednostavno mi nismo tim koji može nekome da preti ukoliko se svi igrači ne potrude do maksimuma da bi se dobio pozitivan rezultat na kraju.

zapisnik Kup Partizan Metaloplastika

U subotu nas očekuje meč sa Jugovićem na Banjici pa je to prilika da se isprave greške iz Kupa.