Znatno podmlađena ekipa RK.Partizan je u I kolu SRLS, u hali Slodes pred oko 300 gledalaca savladala tradicionalno neugodnog i iskusnog protivnika RK Planinku iz Kuršumlije sa 33 :30 (pol.15 :18).

Posle prvih uvodnih minuta i ravnopravne igre, gostujuća ekipa je od 9 min. prešla u vođstvo od 2-3 gola razlike i održavala ga do kraja poluvremena.Ekipa RK Partizan je pokušavala da stigne rezultat i u tome su pravili greške, i iz kontri polukontri su promašivali sigurne zicere. Pokušavao je trener Maksić izmenama i taj autom da probudi ekipu u konstantom jurenju rezultata (dva puta su crno beli izjednacili u 7 min. na 4-4, i 18 min na 9-9) da bi se na poluvremenu otišlo sa 3 gola razlike na kontu gostujuće ekipe.

U drugom poluvremenu i druga slika ekipa Partizana je u 18 min. dosla do trećeg izjednacenja na 18-18, trener Maksic je promenio i odbranu.Igrači Partizana su igrali angažovanije i polako slamali otpor gostiju da bi u 55 min. došli i u prvo vođstvo od 29-28. U tim trenucima je blistao juniorski reprezentativac Sretenović sa 2 vezana gola, kapiten Vanja Ilić sa dve presečene lopte,i na kraju konačan rezultat je 33-30.

Kod ekipe Partizana se istakao Radojković sa 8, Sretenović sa 6,Živković sa 6 golova, a kod gostiju Ilić sa 11 i Milošević Miloš sa 6 golova.

U narednom II kolu ekipa RK Partizan gostuje RK Jugović- Kać u subotu 27.09. 2014.god.

U predigri ove utakmice, ekipa RK PARTIZAN 2 je kao domaćin izgubila od ekipe RK BASK u prvom kolu Prve lige CENTAR rezultatom 27-30 (pol.15-17).

Ekipa RK PARTIZAN 2 u drugom kolu gostuje ekipi RK Rekreativo u nedelju 28.09.2014.od 12h u SC Voždovac.