U prvom kolu nastavka, prvom ovogodišnjem derbiju crno-beli su slavili u Šapcu 29:31. Dobro popunjena šabačka “Zorka“  bila je poprište jedne od najboljih partija momaka trenera Maksića. Od prvog sekunda gostujući igrači su znali šta hoće. Znalaki i iskusno su napadali prepoznatljivu 5:1 odbranu domaćih. Već u 10. minutu golovima Živkovića su došli do +3  (3:6), a u 24. velikih +6 (9:15). Početak drugog dela je doneo je uvećanje prednosti na +7  u 35. minutu (13:20), u tim momentima je postojao samo jedan tim na terenu. Ali ulaskom u poslednjih 10 minuta meča, domaći su nošeni publikom znatno agresivnije zaigrali u fazi odbrane što je dovelo do nekoliko vezanig grešaka i ishitrenih šuteva, no najveći poklon su bila dva nerealizovana sedmerta u 55. i 56. minutu što je smanjilo prednost crno-belih do +3 (25:28). Odličan i pravovremeno zatražen time-out Partizana je doneo gol  Popovića koji je praktično rešio pobednika u 57. minutu.

Sledećeg  petka je novi izazov i novi derbi koji će direktno uticati na plasman ekipa play-off. Protivnik je Crvena Zvezda!!!