Crno – beli su poraženi u Kostolcu 31:25 (12:11) u meču koji nam je mogao mnogo pomoći u borbi za prve 4 pozicije. Naši momci su odlično otvorili meč i poveli golovima Stevanovića i Maksića. Bilo je tu šanse i da rezultat bude ubedljiviji, ali nisu realizovane kontre. Domaći tim se vrlo brzo vraća u meč zahvaljujući glomanu Budoviću ( u prvom poluvremenu imao 11 odbrana – od toga 3 sedmerca) koji je branio praktično sve. Domaći golom Tice u 20. minutu dolaze do 7:6, što navodi trenera Maksića da traži predah. nakon odmora crno-beli prave seriju 0:3 do 22. minuta. U 24. minutu Butulija ponovo dovodi naš tim do +2 (8:10), no onda dolazi do pada u igri koji domaći koriste i serijom 3:0 dolaze do 11:10. Butulija ponovo postiže pogodak, a potpuno je neshvatljiva reakcija tima iz Humske u poslednjih 5 sekundi kada dozvoljavaju Nedeljkoviću da ponovo Rudar dođe do prednosti 12:11. Drugi deo je počeo izjednačeno sve dok nismo napravili grešku kod izvođenja lopte sa centra koja je donela domaćima +2 ( dva vezana gola Nedeljkova). Jednostavno u tim momentima nismo imali rešenje za Nedeljkova. Domaći  golom Miloševića dolaze na +4 (21:17) u 43. minutu. Golovima Butulije se vraćamo u utakmicu 22:20 (46. minut). Svojim prvim golom Mikić smanjuje u 50. minutu na 23:22. Iskusni Tica i Vuković ponovo vraćaju prednost domaćih na 25:22. Pobedu domaćih je praktično overio Milošević u 57. minutu kada je postigao 27 pogodak za svoj tim. Do kraja meča domaći su samo uvećavali prednost za konačnih 31:25. Osim Butulije nije bilo raspoloženog igrača, a to je ipak malo da bi se savladao iskusni domaći tim.