U periodu od 31-49. minuta utakmice crno-beli su primili samo 2 gola od domaćina Smedereva što je donelo dva nova boda 23:27. Tako bi u najkraćem mogla da se prerpiča utakmica domaćeg Smedereva i tima iz Humske. Prvi deo je domaći kontrolisali, borili se veoma dobro i pogađali iz raznih pozicija, pa su na odmor otišli za zasluženom prednosti 15:13. U drugom poluvremenu gosti "stežu" svoju 6:0 i to daje rezultat. Prvi gol primaju u 39., a drugi u 46. minutu, dok u napadu koriste dobijenu sigurnost i dolaze do 16:22 (47′), a u 55′ i do najvećih +7 (19:26). Značaj dva osvojena boda "pojačao" je rezultat iz Crvenke, gde su domaći savladali drugoplasiranu Vojvodinu, tako da crno-beli sada imaju 5 bodova prednosti. Sada sledi pauza od dve nedelje zbog reprezentativnih obaveza u svim uzrastima, a u kojima će igrači iz Humske imati značajne uloge.